Vysavače Homepage | Kontakty
Vysavače-online.cz Informace a nivinky na téma vysavače.


Další informace:

Jak udržet doma pořádek a mít stále uklizeno
Zboží cz. - porovnání cen online
Slevomat dovolená 2014
Sodastream v akci nejlevnější
Jak ušetřit za hypotéku?


  • ETA
  • Elektrolux
  • Rainbow
  • Miele
  • Rowenta
  • Philips
  • Sencor
  • Bosch
  • Zelmer

Jak ušetřit za hypotéku?

Zadluženost domácností v Česku stále roste, ke konci prvního čtvrtletí tohoto roku (2019) činil celkový dluh Čechů 2,34 bilionu korun (nejen domácností), meziročně vzrostl o cca 161 miliardy korun. Z větší části se pak na tomto zvýšení dluhu podílely úvěry na bydlení, které se meziročně navýšily o 124 miliard korun. Vyplývá to z údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací. (Vice na zpravy.aktualne.cz)

K prevenci vysokých hypoték vám přinášíme několik tipů, jak na úvěrech na bydlení ušetřit.

1. První rada je v podstatě zároveň jednou z nejprostších, zato velmi efektivních. Nechoďte si ihned pro hypotéku. Na vlastní bydlení nutně nespěchejte, věnujte (v ideálním případě i s partnerem) dostatek peněz času k našetření alespoň části peněz na vlastní bydlení sami. Mezitím můžete sledovat, jak se v průběhu času celkově mění podmínky hypoték, a udělat si sami reálnější představu. Když si následně budete půjčovat méně, ušetříte nejen na úrocích, ale budete mít hypotéku třeba i dříve splacenou, což se určitě vyplatí. Další neméně významnou výhodou nižší hypotéky je také větší dlužníkův psychický klid.

2. Hypoteční makléř je schopen pro vás najít tu nejvýhodnější nabídku hypotéky, má přístup i k neveřejným údajům, srovnáním apod. Naproti tomu, pokud si nebudete moci dovolit hypotéku od banky XY a odmítnete ji, její pracovník vám už neřekne, že v konkurenční bance o dvě ulice dál najdete levnější hypotéku, neporadí vám. S hypotečním makléřem tudíž budete mít pravděpodobně mnohem větší přehled o cenách hypoték různých bank, a bez zbytečných průtahů si jednu z nich vyberete.

3. Jestliže nejste omezeni věkem, či z jiných důvodů vyloženě nespěcháte na splacení hypotéky, bývá vhodnější zvolit delší dobu splácení s nižšími splátkami. Ty dlužník velmi ocení především v momentě krajní nouze (kdy např. nečekaně přijde o zaměstnání, bude mít vážnou dopravní nehodu s těžkými následky apod.).

4. Poslední tip tkví v hypotéce v kombinaci s investicí a je možno tento postup použít nejen v rámci hypotečních úvěrů.Dá se říci, že je to velmi taktický tah na branku, je ale vhodné mít již s investicemi dřívější zkušenost, abychom se nedostali do potíží způsobených naší neznalostí a absencí nutných zkušeností.

Celý trik tkví ve 3 krocích:

1. Nastavit si splácení hypotéky na co možná nejdelší dobu (tj. také na co nejnižší měsíční splátky), přestože vám vaše finanční možnosti dovolují splácet měsíčně i více.

2. rozdíl mezi touto nejnižší splátkou a potenciálně nejvyšší splátkou (teoretická výše splátky při nejkratší splatnosti) pak vhodně investovat.

3. Následně z pravidelně investovaných peněz získáte během let částku dostatečně vysokou k okamžitému doplacení celého zbytku vašeho hypotečního úvěru.
Náš TIP: Víte, že je možné uzavřít půjčku online snadno a rychle z pohodlí Vašeho domova?

Náš TIP: Vánoční dárky pro muže vybírejte na www.vánoční-dárky-online.cz


© 2011 Vysavače-online.cz, všechna práva vyhrazena.